Grandiflora - O nas

Witamy na stronie domowej hodowli Westie i Cairn terierów GRANDIFLORA FCI

Moje zainteresowanie kynologią zaczęło się jeszcze w czasie szkoły podstawowej. Mój pierwszy pies urodził się w roku 1973. Była to krótkowłosa jamniczka standard Gizella. Oprócz wystaw miała również próby polowe. Niektóre z jej szczeniąt trafiły w ręce myśliwych i dobrze się sprawdzały w lesie. Później nam towarzyszyły psy takich ras jak: Dalmatyńczyki, Charty Afgańskie, Sznaucer Olbrzym Czarny, Shih-Tzu oraz Miniaturowe Podengo Portugalskie. Swoją pasją do psów zaraziłam męża i dzieci.
Pierwszy West Highland White Terrier(Westie) zawitał do naszego domu w roku 1998. Fascynują nas swoim żywym temperamentem, radosną i wesołą naturą. Te małe (ale wielkie duchem) psy odnoszą się z przyjaźnią i miłością do wszystkich domowników, wesoło figlują z dziećmi podczas zabaw, są wspaniałymi kompanami różnych wycieczek. Są również bardzo czujnymi stróżami. Przez długi okres czasu myśleliśmy, że nic wspanialszego od Westie już nas nie spotka. Mieszkając wśród białych piesków zaczęliśmy się rozglądać za "kolorowymi" psiakami.

Odkryliśmy rasę Cairn Terrier, która wywodzi się z tych samych korzeni co Westie, często też jest uważana za rasę, z której częściowo Westie się wywodzą.
Nasz pierwszy Cairn jest urodzony w 2007 roku i był importowany z Łotwy.
Cairny ujęły nas swoim roziskrzonym wzrokiem, wspaniałym charakterem i wysoką inteligencją. Jak małe włochate silniczki "perpetuum mobile" krążą wśród nas. Wszystkie nasze psy mieszkają z nami w domu. To niezwykłe doświadczenie móc obserwować wielopokoleniowe rodziny obu tych ras w jednym domu. Relacje pomiędzy starszymi, młodzieżą i szczeniakami dostarczają wiele emocji. Nasze małe szczenięta "wychodzą na dom" i zapoznają się z dorosłymi i młodszymi psiakami w wieku 5-6 tygodni. Wówczas mają miejsce całe mnóstwo komicznych sytuacji.
Nieważne jest, który pies jest bardziej utytułowany(a przecież mają niemało tytułów) - liczy się pomysłowość.
Życzymy miłego
oglądania naszej strony :)

Eva & Co.

 

01.jpg 02.jpg 03.jpg 04.jpg 05.jpg 06.JPG