Pielęgnacja szaty

Pielęgnacja szaty naszego terierka powinna być rozpoczęta w wieku ok.2 miesięcy i trwać przez całe życie psa. Najlepszym środkiem na piękną szatę jest codzienne energiczne szczotkowanie psa przez 5-10 minut. Najlepiej szczotką z twardego włosia. To również pobudza skórę do wydzielania naturalnego łoju, a co za tym idzie - utrzymuje szatę w dobrym stanie. Sierść jest bardziej odporna na warunki atmosferyczne i mniej podatna na bród. Luźne, fruwające kosmyki należy usuwać przy każdym szczotkowaniu. Natomiast nie należy zbyt dokładnie wyczesywać psa grzebieniem, ponieważ prowadzi to do zbyt dużej utraty podszerstka.
West Highland White i Cairny są terierami, które wymagają trymowania i skubania (usuwanie martwego włosa) już w wieku szczenięcym.
Czy to będzie 2, 3 lub 4 miesiące, to zależy od gatunku włosa.
Dorosłe Westie i Cairny trymuje lub skubie się co 2 lub 3 miesiące, w zależności od tego, jak szybko dany piesek obrasta.
Inne będzie skubanie Westie lub Cairna na wystawę, inne - jako pupilka domowego. W każdym bądź razie psiak ma wyglądać schludnie i odpowiednio do standardu rasy. Między bajki należy włożyć opowieści, że skubanie naszego terierka boli. O wiele większą krzywdę wyrządzamy psa goląc maszynką, gdzie martwy włos pozostaje w skórze. Latem zaś ogolenie naszego teriera do gołej skóry prowadzi do niekorzystnych zmian(nawet rakotwórczych) jak i udaru cieplnego. Szorstki włos okrywowy i miękki podszerstek stanowią warstwę ochronną przed palącymi promieniami słońca. Umiejętnie i prawidłowo przeprowadzone skubanie nie boli psa. Moje psy często przy tym nawet zasypiają.

Służymy radą i pomocą w trymowaniu, skubaniu oraz przygotowaniu West Highland White jak i Cairn Terriera do wystaw.
Tel.kom.: 0 602 69 10 23

Bianca (wł. Marta Bilińska)

70.jpg 71.jpg

Black Light Burns Grandiflora

kocio_zarosniety.jpg black_light_burns_grandiflora.jpg